14.08.2011 - "Şırnak Beytüşşebap İlçesinde Meydana Gelen Terör Saldırısıyla" ilgili yaptıkları yazılı basın açıklaması.
Ana SayfaAna Sayfa  

Genel Başkan

Konuşmaları

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'nin
"Şırnak Beytüşşebap İlçesinde Meydana Gelen Terör Saldırısıyla"
ilgili yaptıkları yazılı basın açıklaması.
14 Ağustos 2011

 

AKP’nin gaflet ve atalet yüklü tavizkar politikalarından güç alan PKK terör örgütü, kanlı eylemlerine son hızla devam etmektedir.

En son olarak Şırnak’ın Beytüşşebap İlçesinde PKK’lı militanlarca yapılan hain saldırı sonucunda üç askerimiz şehit düşmüş, üç askerimiz de yaralanmıştır.

Vatan görevlerini ifa ederken şehit olan evlatlarımızın acıları yüreklerimizi dağlamış ve milletimizi infiale sevk etmiştir.

Bu vesileyle aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailelerine, silah arkadaşlarına ve aziz milletimize başsağlığı diliyor, bu iğrenç saldırıyı nefretle lanetleniyorum.

Yaralı Mehmetçiklerimize de acil şifalar temenni ediyorum.

Hükümetin bölücülere gösterdiği hoşgörü ve sıcak ilginin geri dönüşü acı olmuş, vahşet ve şiddet sarmalı ülkemizi çepeçevre kuşatmıştır.

Başbakan Erdoğan başka ülkelerin iç işleriyle meşgul olurken, bölücü terörün alçak saldırıları ülkemizi adeta yangın yerine çevirmiştir.

Türkiye terör ve bölücülük konusunda tarihi bir kavşak noktasına gelmiştir.

Bundan sonra muhtemel saldırılardan ve kayıplardan Başbakan Erdoğan ve hükümetinin birinci derecede sorumlu olacağı unutulmamalıdır.

Böylesi bir ortamın doğmaması amacıyla; Kandil’de yuvalanan canilerin inlerini başlarına geçirmek ve tümüyle yok etmek için AKP hükümeti artık harekete geçmeli ve elini çabuk tutmalıdır.

AKP hükümeti, küresel senaryoların mihmandarlığından medet ummayı bir kanara bırakarak, kanlı terör örgütüyle kararlı bir şekilde mücadele etmeliyi önceliğine almalıdır.

Türk milletinin zaman kaybına ve ihmale tahammülü kalmamıştır.

Başbakan Erdoğan bu gerçeklere göre hareket etmeli, samimi ve dürüst bir şekilde terör karşısındaki tutumunu gözden geçirmelidir.

Türk tarihinin kendisi ve partisi hakkında yapacağı yorum da şüphesiz buna bağlı olacaktır.