11.04.2011 - Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'nin seçim süreci hakkında yaptıkları yazılı basın açıklaması.
Ana SayfaAna Sayfa  

Genel Başkan

Konuşmaları

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'nin
seçim süreci hakkında yaptıkları yazılı basın açıklaması.
11 Nisan 2011

 

12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak 24.Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’ni temsil edecek adayların listeleri bugün Yüksek Seçim Kurulu’na verilmiştir.

Tek başına iktidar yürüyüşünde son aşamaya giren Milliyetçi Hareket Partisi her alanda bilgili ve tecrübeli seçkin kadrolarıyla Büyük Türk Milleti’nin huzuruna çıkmıştır.

Yoğun başvurular ve kısıtlı imkanlar nedeniyle milletvekili aday listelerinin belirlenmesinde bazı tercih ve seçimler yapılması ve zor kararlar alınması kaçınılmaz olmuştur.

Milletvekili adaylarımız teşkilatlarımız ve üyelerimiz arasında yapılan geniş çaplı eğilim ve kanaat yoklaması niteliğindeki çalışmalar ışığında merkez yoklaması usulüyle belirlenmiştir.

Aday listelerinde yer alamayan veya arzu ettikleri yerlerde bulunmayan tüm arkadaşlarımızın bu durumu takdir edeceklerine ve anlayışla karşılayacaklarına inanıyorum.

Türkiye’nin içinden geçtiği bugünkü karanlık dönemde, yürekleri Türkiye sevgisi ve hizmet aşkıyla çarpan bütün değerli arkadaşlarımın Milliyetçi Hareket’in Türkiye’yi aydınlık bir geleceğe taşıma mücadelesinde bütün güçleriyle yer alacaklarına ve bu amaçla her katkıyı ve fedakarlığı yapacaklarına eminim.

Devlet ve millet olarak geleceğimizi tehdit eden çok ağır beka sorunlarıyla karşı karşıya bırakılan Türkiye tarihi bir yol ayrımındadır.

12 Haziran 2011 seçimleri millet ve devlet olarak geleceğimizi belirleyecek bir kader seçimi olacaktır.

Milliyetçi Hareket;

  • Yoksulluğu ve işsizliği Türk milleti için kader olmaktan çıkarmak,
  • Cepheleşmeleri geride bırakarak ortak değerler etrafında yeni bir kucaklaşma dönemi başlatmak,
  • AKP dönemindeki yoksulluk, vurgun ve talanın hesabını sormak,
  • Kanlı terör ve etnik bölücülüğün kökünü kazıyarak Büyük Türk Milleti’nin bin yıllık kardeşlik hukukunu ve milli birliğini korumak ve,
  • Türkiye merkezli bir siyaset anlayışıyla ekonomik, siyasi, ahlaki ve toplumsal sorunları aşarak Türkiye’yi ayağa kaldırmak için tek başına iktidara taliptir.

Türkiye sahipsiz ve çaresiz değildir. Çare Milliyetçi Harekettir.

Büyük Türk Milleti, milli vicdanın bu sesine kulak verecek, bu aziz milleti ve vatanı hiçbir karşılık beklemeden seven Türkiye sevdalılarının sesine mutlaka ses verecektir.

Türkiye’nin geleceğini kurtarmak ve kaderine sahip çıkmak için başlattığımız bu kutlu mücadeleye MHP saflarında katılacak olan tüm değerli kardeşlerime, yol arkadaşlarıma üstün başarılar diliyorum.

Cenab-ı Allah bizleri mahcup etmesin, yardım ve himayesini bizlerden esirgemesin.